Merhaba, detaylı bilgilendirme, şikayet ve önerileriniz için Whatsapp numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Numaraları

Melas İstanbul Hotel
0 535 107 34 37  
Melas Lara Hotel
0 530 324 81 07  
Melas Resort Hotel - Melas Holiday Village
0 552 994 33 94

+

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik


Sürdürülebilirlik Nedir?
Sürdürülebilirlik; bugünün ihtiyaçlarını karşılarken doğal kaynakları korumak ve gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için yapılan faaliyetlerdir.

Sürdürülebilir Kalkınma Nedir?
İnsan ile doğa arasında denge kurarak doğal kaynakları tüketmeden, gelecek nesillerin ihtiyaçlarının karşılanmasına ve kalkınmasına imkân verecek şekilde bugünün ve geleceğin yaşamını ve kalkınmasını programlama anlamını taşımaktadır. Sürdürülebilir kalkınma; sosyal, ekolojik, ekonomik, mekânsal ve kültürel boyutları olan bir kavramdır.
 
Sürdürülebilir Turizm Nedir?
Ekonomik, sosyal ve çevresel konuların yanı sıra turistlerin deneyimlerini iyileştirmeye ve ev sahibi toplulukların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ilgiyi de içeren eksiksiz turizm deneyimini kapsayan bir kavramdır .
Sürdürülebilir turizm, çevre koruma, sosyal eşitlik ve yaşam kalitesi, kültürel çeşitlilik ve herkes için iş ve refah sağlayan dinamik, uygulanabilir bir ekonomi ile ilgili endişeleri benimsemelidir.
 
Melas Hotels & Resort’te Sürdürülebilirlik
Melas Hotels & Resort olarak sürdürülebilir turizm ve kalkınma konusunda sorumluluklarımızın bilincinde ve kararlıyız. Gelecek nesiller için daha iyi bir dünya bırakmaya çalışıyoruz. Kurumsal vizyonumuz, misyonumuz, kültürümüz, değerlerimiz ve etik ilkelerimiz bu sorumluluklarımızı yerine getirirken bize yön veriyor.
Çevre bilincinin her geçen gün arttığı dünyamızda; payımıza düşeni yapmak ve insan sağlığına verdiğimiz önemi belgelemek amacıyla
2004 tarihinden itibaren TS.EN.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve 2009 tarihinden itibaren TS.EN.ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi kurulmuş ve gereken önem verilerek yürütülmektedir.
Ayrıca tesislerimizde Mavi Bayrak, Yeşil Yıldız ve Yeşil Anahtar çevre sertifikalarına sahibiz.
Melas Hotels & Resort olarak tüm çalışanlarımız ve misafirlerimizle birlikte doğa ve çevreyi korumayı bir hedef haline getirmiş bulunmaktayız. Kaliteli hizmet anlayışımızla gelişen turizm sektörünün öncülerinden olmayı daima kutsal bir görev olarak görmekteyiz.
Çalışmalarımızı sürdürdüğümüz alanlarda çevreyi korumak, yerel halkı desteklemek, ekonomiye katkıda bulunmak için belirlenen tüm mevzuatlara uygun hareket etmekteyiz.
İşletmelerimizde doğal kaynakları tüketme bilincini personellerimize aşılayarak doğa sevgisini onlarla da paylaşmaktayız. İsrafın ülke ekonomisi ve sosyal yaşama vereceği zararlar konusunda misafirlerimiz ve çalışanlarımızı aydınlatmayı bir borç biliriz,
Tarihi ve kültürel alanlarımızın korunmasına daima destek vermekteyiz, Misafirlerimizi yöresel tarihimizim tüm unsurlarını tanıtmayı ve tanımasını destek olmayı hedeflemekteyiz.
Çevre bilincini yaptığımız eğitimler ve aktivitelerle misafir ve çalışanlarımıza aktarmakta ve bireysel sorumluluklarını yerine getirmeleri için teşvik etmekteyiz.

Merhaba, detaylı bilgilendirme, şikayet ve önerileriniz için Whatsapp numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Numaraları

Melas İstanbul Hotel
0 535 107 34 37  
Melas Lara Hotel
0 530 324 81 07  
Melas Resort Hotel - Melas Holiday Village
0 552 994 33 94

+