Merhaba, detaylı bilgilendirme, şikayet ve önerileriniz için Whatsapp numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Numaraları

Melas İstanbul Hotel
0 535 107 34 37  
Melas Lara Hotel
0 530 324 81 07  
Melas Resort Hotel - Melas Holiday Village
0 552 994 33 94

+

Antalya Turist Rehberi

Zengin tarihi ve çarpıcı doğal peyzajıyla Antalya, dünyanın en eşsiz yaz tatili seçeneklerinden biridir. Sadece yaz mevsimi değil, tüm mevsimlerde farklı güzellikleri olan Antalya, dünyanın en çok turist çeken üçüncü şehri, Türkiye’nin ise en büyük illerinden biridir. Toros Dağları'nın baş döndürücü ihtişamından, eski imparatorlukların antik kentlerine götüren tenha plajlara kadar tüm Antalya'yı gezmek istediğinizde nereden başlayacağınızı şaşırabilirsiniz. 

Harika Yürüyüş Parkurları

Yürümeyi seviyor ve trekking yapmak istiyorsanız, Antalya bu istediğiniz için biçilmiş bir kaftan… Bu belirgin yürüyüş yolu, Fethiye'den Antalya'ya 540 kilometre uzanıyor ve trekking için yaklaşık 29 gün sürüyor. Yürüyüşe sadece sahil boyunca güzel manzaralar eşlik etmekle kalmaz, aynı zamanda Likya İmparatorluğu'na ait 25 tarihi mekana rastlarlar.

Sahilde Antik Kalıntılar

Antalya’nın en güzel ve turistik olmayan plajlarından biri olan Çıralı, açık mavi sulara ve geniş, çakıllı bir plaja bakan yeşil dağlarla çevrilidir. Ayrıca burada antik Likya kenti olan Olympos'un bulunduğu yerdir… 

Şaşırtıcı Oteller

Antalya'nın sahillerini en iyi şekilde değerlendiren dev tatil yerlerinin yanı sıra, daha küçük olan butik oteller, tamamen doğada konumlanmış konaklama için daha uygun bir seçenek sunuyor: dağ pansiyonlarından, sahil otellerine, Antalya'daki butik oteller asla hayal kırıklığına uğratmadı

Tarihsel Eserler

Türkiye'nin en büyük müzelerinden biri olan Antalya Müzesi, 13 sergi salonunu ve açık hava galerisini dolduran etkileyici bir koleksiyona sahip. Paleolitik dönemden arkeolojik buluntulardan Roma dönemine ait güzel heykellere kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Güzel kumsallar

Patara'nın turkuaz sularından Konyaaltı'nın beyaz kumlarına kadar Antalya'nın plajları aşırı kalabalık ve tatlı kalabalıklardan tenha ve doğa ile iç içe olmaya kadar uzanıyor. Tercihlere bağlı olarak, Antalya'nın lüks tatil beldelerinden birinde konaklayabilir ya da asgari miktarda plaja erişim sağlayan daha tenha bir butik otel seçebilirsiniz.

Harika Yemekler

Tüm Türkiye’nin çeşitli bölgeleri gibi, Antalya’nın kendine has geleneksel yemekleri ve pazarlarda satılan bol miktarda güneşle dans etmiş bol vitaminli taze ürünleri var. Bir tam Türk kahvaltısı  aldığınızda masanızda greyfurt, portakal, bergamot kabuğu reçelleri olduğundan, öğle ve akşam yemeklerinde ise taze ızgara balık ve mezeleri kesinlikle denediğinizden emin olun.

Antik kalıntılar

Antalya, şehir merkezindeki Hadrian Kapısı'ndan, şehrin her yanındaki Likya İmparatorluğu'nun kalıntılarına kadar birçok tarihi mekana ev sahipliği yapmaktadır. Myra'daki olağanüstü Likya kaya mezarlarını, Arykanda'daki antik kalıntıları ve eski Likya İmparatorluğu'nun Xanthos'daki başkentini ziyaret etmeyi unutmayın.

Çarpıcı Doğa

Antalya'nın genel görünümüne bakarken, heybetli Toros Dağları her zaman nefes kesici bir görüntüdür. Şehrin üzerinde büyüyen, koruyan kollayan Toros dağları, Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerini birbirinden ayırır.

Antalya’da Eskiler ve Yeniler Sizi Karşılar

Antalya’nın eski kent merkezi, parke taşlı patikaları yükseltilmiş bir alandan muhteşem bir şehir manzarasına götüren eski yapıların ve yenilenmiş Osmanlı evlerinin güzel bir karışımıdır. Hadrian Kapısı'nda yürümeli, fotoğraf çekerken dar sokaklarda dolaşmalı ve yorulduğunuzda manzaranın tadını çıkarmak için Antalya’nın cıvıl cıvıl kafelerinden birine gitmeyi unutmayın.
Hadrianus Kapısı, Yivli Minare, Hıdırlık Kulesi, Kesik Minare, Suna & İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Enstitüsü, Antalya Oyuncak Müzesi ve Tarihi Liman Kaleiçi’nde görülecek yerlerin başında geliyor. Deri ürünleri, el yapımı halı ve kilimler, seramik ürünleri Kaleiçi’ndeki dükkanlardan alabileceğiniz Antalya ‘yı size hatırlatacak hediyelikler arasında… 

Düden Şelalesi

Huzuru  doğada arayanlardansanız Düden Şelalesi, Antalya’nın en ünlü doğal güzelliklerinden biri olarak size huzur vaat ediyor.  Düden Şelalesi’ne, mis gibi kokan oksijenin en safını alabileceğiniz çam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alan eşlik ediyor…

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesinin sahil bölümünde yer alır. Lüks otelleri, tarihi kalıntıları, kumsalları, hareketli çarşısı ile Antalya’nın en popüler yerlerinden biridir. Apollon Tapınağı, Side Antik Tiyatrosu’nu görmeli, Sorgun Plajı, Kumköy Plajı, Titreyengöl Plajları’nda Akdeniz’in mavi suları ile buluşmalısınız.   

Alanya

Dünya’nın sevdiği yaz tatili destinasyonlarından biri de Alanya… Antalya’nın ilçesi olan Alanya sadece muhteşem coğrafik yapısı ve doğal güzellikleriyle ön plandadır. Kleopatra  plajı, Damlataş Plajı ve Mağarası, Alanya Kalesi,Kızıl Kule, Fosforlu Mağara, Sapadere Kanyonu, Dim Çayı ve Mağarası mutlaka görülmesi gereken yerler listenizde olmalı...Antalya kadar, Alanya’yı da gezmek için  2-3 günlük bir zaman ayırmalısınız.

Saklıkent Kayak Merkezi

Bey Dağları üzerinde, 2000 rakımlı, bir günde hem kışı hem yazı yaşayabileceğiniz Türkiye’nin denize en yakın kayak merkezi Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya’ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesidir.  

Kemer

Her yaşa, her türlü eğlence ve tatil anlayışına uygun olan bir başka Antalya ilçesi Kemer,  Orman, Deniz  ve dağların birleşim noktasıdır. Kemer, Beldibi’nden Tekirova’ya kadar uzanan doğal plajları, marinası,  Idyros Antik Kenti, Phaselis Antik Kenti, Beydağları Milli Parkı, Üçoluk Yaylası, Göynük Kanyonu, Beldibi ve Sırtlanini Mağaraları, dünyaca ünlü Paris Batığı ile Kemer, Antalya’ya sadece 40 km uzaklıktadır.

Demre

Noel Baba’nın yaşadığı yer olarak bilinen Demre, Likya uygarlığının 6 büyük şehrinden biridir.  Tüm Hristiyan aleminin haç rotasında yer alan St. Nicholaus Kilisesi Demre’de yer almaktadır. Nefis manzaralarıyla Kekova kıyıları Demre’nin yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan bölgesi olmasının yanı sıra mavi tur rotalarının da vazgeçilmez koylarını barındırıyor. 

Paylaş...

ONLINE REZERVASYON
BİZE ULAŞIN

Merhaba, detaylı bilgilendirme, şikayet ve önerileriniz için Whatsapp numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Numaraları

Melas İstanbul Hotel
0 535 107 34 37  
Melas Lara Hotel
0 530 324 81 07  
Melas Resort Hotel - Melas Holiday Village
0 552 994 33 94

+